Co raz częściej chcemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań w rozmaitych dziedzinach. Oczywiście mamy ku temu co raz to większe możliwości. Można zaobserwować również, że wszystkie nowe różnego rodzaju metody i urządzenia wprowadzane są w nasze życie z pewną dozą niepewności. Dotyczy to również zastosowania paneli grzewczych na podczerwień.

Jednak czy mamy ku temu jakiekolwiek powody?Zdecydowanie nie każdy z nas zdaje sobie w ogóle sprawę z tego na czym polega różnica pomiędzy ogrzewaniem na podczerwień a tym konwekcyjnym. Może okazałoby się, że właśnie zmiana sposobu ogrzewania będzie dobrą decyzją? Przede wszystkim warto powiedzieć o jednej zalecie, którą posiadają panele grzewcze na podczerwień. Będzie to dotyczyło wszystkich, którzy maja problemy z alergią. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że ogrzewanie konwekcyjne, jak sama nazwa wskazuje wywołuje konwekcję powietrza. Będzie to prostymi słowami mówiąc ruch powietrza, podczas którego zostaje przekazywane ciepło. Jednak ruch ten jest rotacyjny. Ogrzane powietrze unosi się do góry, przechodząc do dołu. Po drodze oczywiście ulega ochłodzeniu, na skutek oddanego ciepła. Wraca do źródła i ponownie zostaje ogrzane. Można zatem zauważyć na własnym doświadczeniu, że wraz z ogrzewanym powietrzem i jego ruchem, wzbudzane są również wszelkie zanieczyszczenia powietrza i drobinki kurzu. Z całą pewnością w takim pomieszczeniu osoba z alergią może mieć problem z samopoczuciem i z dolegliwościami. Jak zatem działają panele grzewcze? Przede wszystkim nie wywołują one w ogóle ruchu powietrza. Ogrzewane zostają wszystkie elementy wkoło, można powiedzieć, że przeszkody. Powietrze stanowi tylko przekaźnik, który nie zostaje wzbudzony do ruchu. Jakie będą zatem zalety takiego działania? Zdecydowanie na panele grzewczewyróżnienie zasługuje to, że pomieszczenie zostaje ogrzane równomiernie. Nie mamy do czynienia z chłodniejszym powietrzem na podłodze a gorącem w górnych partiach pokoju. Jednak najważniejsze nadal pozostaje to, że powietrze nie wykonuje ruchu wywołanego przez ciepło. Pozwoli to uniknąć przenoszenia nie do końca obojętnych dla alergików partii kurzu i różnego rodzaju pyłów. Panele grzewcze na podczerwień wydają się więc pewnego rodzaju ratunkiem dla alergików. Okazuje się, że ciepłe powietrze w pomieszczeniu nie koniecznie musi oznaczać kłopoty z dolegliwościami i z oddychaniem.

Każdy z nas powinien przemyśleć na czego oczekuje od swojego ogrzewania. Oczywiście może się okazać, że dla niektórych z nas nadal ogrzewanie konwekcyjne będzie wygodniejszym rozwiązaniem. Jednak przy wyborze należy z całą pewnością wziąć pod uwagę wszystkie dodatkowe atuty jednego i drugiego rozwiązania.

 Zapawniamy preferencyjne raty
Copyright © 2019 Eko Energia. Wszelkie prawa zastrzeżone.